Tortë me Mollë dhe Mak

spot_imgspot_img

Përbërësit:
3 vezë, 100gr sheqer, 1 sheqer vanilje, 1 pluhur për pjekje, 100gr miell, 40gr grizë, 100gr mak (afion), 100ml vaj, 2 molle te grira ne rende, 3 lugë qumësht.

Glazura:
100gr çokollatë, 40gr margarinë.

Përgatitja:
Perziejme vezet me sheqerin dhe sheqer vaniljen.

Perziejme miellin me pluhurin per pjekje, grizen, makin dhe shtojem tek vezet e perziera.

Shtojme vajin, mollet e grira ne rende, qumeshtin dhe te gjitha i perziejme mire tanim me luge.

Masen e pergaditur e qesim ne kallpe me madhesi 20×30 te lyer dh te permillur.

Pjekim ne 180 grade per 30 minuta.

Ne zjarre te ulet shkrijme margarine dhe shtojme cokollaten e coptuar dhe perziejme derisa te shkrihen dhe bashkohet mire perzierja.

Embelsiren e pejkur e leme te ftohet dhe siper qesim glazuren nga cokollata.

Embelsiren e presim ne katrorka dhe servojme sipas deshires.(makun mund ta zavendesoni me arra te bluara).


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakGurabija me Mjaltë
Artikulli tjetërTortë me Toptha Kokosi

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu