Torte me Shërbet

spot_imgspot_img

Perberesit:
6 veze,
3 peciva,
3 gota sheqer,
3 gota qumesht,
3 gota vaj,
3 sheqer vanillje,
miell pak me shume se ne torte te zakonshme.

Per sherbetin:
2 gota uje,
1 gote sheqer,
1 luge mjalte.

Pergatitja:
I pergatisim 3 pjese te tortes ne tri ene te ndara nga njera tjetra (te barabarta).
Peten e bardhe e pergatisim me dy te bardhat e vezes, peten e gjelbert e pergatisim me dy veze komplet dhe ja shtojme pak ngjyre per brum ne aditiv, dhe pjesen e kaft e pergatisim me dy veze dhe tri luge kakao. Natyrisht seciles ja shtojme edhe perberesit nga nje pecive, nje gote sheqer, 1 gote qumesht, 1 gote vaj, 1 sheqer vanillje dhe miell sipas nevojes.
Pasi qe i kemi pergatit keto masa, i shtriejme ngadale ngadale ne tepsi njera pas tjetres.
Pasi qe te piqet e leme qe te ftohet pak dhe ja shtojme sherbetin qe e kemi pergatit me 2 gota uje, 1 gote sheqer dhe 1 luge mjalte.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakCheesecake me Dredhëza
Artikulli tjetërRole me Krem Banane

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu