Tortë me tre krema

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 300 g biskota
  • lëng portokalli (për biskotat zhytëse)

Për fil:

  • 12 vezë
  • 400 g sheqer pluhur
  • 300 g plazma të bluara
  • 400 g margarinë
  • 200 g çokollatë me qumësht
  • 200 g çokollatë me qumësht të bardhë

Për dekorimin:

  • 1/2 salcë kosi e ëmbël

Përgatitja:

Zhyt biskotat në lëng dhe rregullojini në një tabaka.

Ndani të verdhën e vezëve nga të bardhat e vezëve, më pas tundni të verdhat e vezëve me 200 g sheqer pluhur dhe avull.

Tundeni të bardhat e vezëve me 200 g sheqer pluhur.

Shtoni plazmat në të bardhat e vezëve dhe përzieni me një procesor ushqimi për tu kombinuar.

Skuqeni margarinë derisa të shkrihet dhe e kombinoni me të verdhën e vezëve.

Kombinojeni përzierjen e margaritës dhe të verdhës së vezës me përzierjen e  të bardhës dhe vezëve me plazma, pastaj rrihni gjithçka mirë.

Ndani përzierjen në dy pjesë, pastaj shtoni çokollatën e shkrirë me qumësht në një pjesë.

Në pjesën e dytë, shtoni çokollatë të bardhë të shkrirë.

Aplikoni çokollatë me qumësht duke mbushur biskotat.

Pastaj, mbi mbushjen me çokollatë me qumësht, vendosni mbushjen me çokollatë të bardhë.

Mbështillni tortën me krem.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSallatë festive
Artikulli tjetërSallatë me mish pule

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu