Torte Pashaje

spot_imgspot_img

Përbërësit:
150gr mermelate kajsie,
100gr margarine,
100gr arra,
2 veze,
2 luge kakao,
1 pako tharm,
250gr miell,
150gr sheqer,
1/2 luge sode buke,
100ml uje.

Përgatitja:
Ne nje ene te madhe, nepermjet kullojses e hedhim miellin. E shtojme tharmin, kakaon, soden e bukes dhe arrat e therrmuara.
  Ne tenxheren ne zjarr e veme margarinen dhe ujin. E shtojme edhe mermelaten dhe sheqerin.Pasi shkrihet margarina, tenxheren e largojme nga zjarri.Ne masen e ftohur i hedhim dy vezet e rrahura,pastaj tere permbajtjen nga tenxherja e shtojme ne enen e madhe.
Perziejme, derisa te fitojme nje mase homogjene.Taven e lyejme me margarine dhe ne te e derdhim brumin per torte. E rrafshojme me luge,taven e veme ne furre dhe pjekim 20 minuta ne temperatur 200grade.
Pasi piqet, tere torten e lyejme me mermelaten e kajsive.Per dekorim presim nje cope torte  ne forme trekendeshi,dhe mesin e tortes e zbukurojme me mjedra.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakRole me Gështenja
Artikulli tjetërEmbelsire me Rum

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu