Pancerota me sallam dhe kackavall

spot_imgspot_img

Perberesit:
500 g miell
1 luge gjelle maja birre
1 luge caji sheqer
1 luge caji plot me kripe
100 ml vaj
1 veze
200ml qumesht.

Per brenda na duhen:240-300g sallam
200 g kackavall
majdanoz dhe 1 veze

Pergatitja:
Brumin e pergatisim duke tretur majane e birrres ne qumeshtin e ngrohte me sheqer.
Pastaj do ta perziejme tek mielli pak nga pak dukei shtuar edhe kripen dhe vajin e ullirit.
Brumin e punojme mire me duar dhe e leme te mbuluar ne nje vend me teperature te ngrohte.
Pasi masa e brumit dyfishohen pas rreth 30 min e e punojme edhe nje here mbi tavoline dhe e presim ne topa per te pergatit pancerotat.
Nderkohe per te pergatit mbushjen do te rrahim 1 veze ose 2 dhe aty do shtojme kackavallin me copa te vogla e me pas majdanozin e grire.
Secilen top brumi e hapim ne forme te rrumbullaket dhe e mbushim me perberjen e pergatitur dhe me sallam.
I palosim ne forme gjyesm heneze dhe i mbyllim anet me nje pirun.
I pjekim ne temp 200.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTrofte ne Salce Shampanje
Artikulli tjetërBajadera me Mish Pule

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu