Amoretto

spot_imgspot_img

Përbërësit për kore cokollate:
300 g cokollate qumeshti
100 g gjalpe

Për krem:
    1 puding vanilje
    4 decilistra qumesht
    4 luge sheqer
    3 luge liker “Amoretto”
    150 grame gjalpe

Përgatitja e kores nga cokollata:
Cokollata copetohet, b pudingu me 1 deciliter qumesht.
Perzierja e pergatitur derdhet ne qumeshtin e vluar dhe zihet ne temperature mesatare, duke perzier derisa te trashet.
Pudingut te gatshem i shtohet liker “Amoretto” dhe gjalpe. Pastaj tunden me mikser.

Finalizimi:
Korja e forcuar nga cokollata hiqet nga frigoriferi per ngrirje te thelle, derdhet mbi te kremi i pergatitur, rrafshohet dhe lihet per tu forcuar.
Pastaj shtohet cokollata e shkrire e mbetur dhe embelsira kthehet per pak kohe ne frigorifer me grirje te thelle. Embelsira e forcuar pritet ne katrore te vegjel.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorte me Tri Shije
Artikulli tjetërTorte Marcipan

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu