Bukë të Vogla të Mbushura me Ajkë dhe Gjizë

spot_imgspot_img

Perberesit:
5 dl uje i vaket, 40 gr maja buke, Pak kripe, Pak vaj, 1 veze, 7-8 dl miell, 200 gr ajke, 200 gr gjize te grimcuar.

Pergatitja: 
Pergatisim bumin si per buke te zakonshme nga perberesit qe kemi permendur me lart.

Pasi brumi te jete i gatshem e ndajme ne kuleq te vegjel ne mes i shtypim me gishtin e madhe, bejme mbushjen me masen e pregatitur.

Piqen ne temp. 220 grad.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPite me Maja
Artikulli tjetërPogaçe me Forma të Ndryshme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu