Ëmbëlsirë me kajsi

spot_imgspot_img

Perbersit:
400 gr kajsi
1 vezë
100 gr sheqer
1 pako sheqer vanilije
170 gr gjalpë i shkrirë
120 ml qumësht
170 gr miell
1/3 pako sheqer pluhur.

Pergatitja:
Marrim një enë të madhe, tundim vezën me sheqer pastaj shtojmë gjalpin.

Shtojmë miellin, pluhur për pjekje dhe tundim mirë, në fund shtojmë qumështin.

Marrim një tepsi, ia vendosim letrën për pjekje, kajsitë i ndajmë në katër pjesë dhe i vendosim në tepsi.

Masën e fituar nga brumi me kujdes e vendosim mbi kajsi.

Ëmbëlsirën e vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 200 gradë celsius për rreth 30-35 minuta.

 

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKek me molla
Artikulli tjetërËmbëlsirë me karrota dhe kokos

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu