Ëmbëlsirë me portokall

spot_imgspot_img

Perbersit:

3 vezë
100 gr sheqer
120 gr miell
1 sheqer vanilje
1/2 pluhur pjekurinash
200 gr cokollatë gatimi
100 ml pana ëmbëlsirash
100 ml vaj
2 portokaj.

Pergatitja:

Vezët i rrahim me sheqer derisa të shkrihet ky i fundit. Pastaj shtojmë vajin dhe miellin e përzier me pluhur pjekurinash.

Cokollatën e shkrijmë në panan për ëmbëlsira dhe të dyja bashkë i shtojmë në masën me miell.

Portokajt i qërojmë dhe ua largojmë farat e lëvoret e tepërta përbrenda, pastaj i copëtojmë në kube të vogla dhe ia shtojmë masës së ëmbëlsirës.

Pasi të jetë përzier mirë, masa hidhet në tavën e lyer me yndyrë.

Piqet për 30 minuta në furrën e parangrohur në 180 gradë.

Sipas dëshirës shërbehet me reçel portokalli ose akullore vanilje.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKek me banana
Artikulli tjetërBiskota me reçel kumbulle

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu