Embelsire me Vanilje

spot_imgspot_img

Përbërësit:
4 veze
15 luge sheqer
15 luge vaj
15 luge qumesht
15 luge miell
2 sheqer vanile
1 pluhur paste (pecive,bakin)
2 pudinga te pregaditura sipas udhezimit ne qeske te vaniles

Përgatitja:
Tunde se pari vezet me sheqer e pastaj nje nga nje shtohen te gjithe perpbersit tjere perveq pudingut.Me kete mase e ndajme pergjysem dhe njeren pjese e qesim ne tepsi te mbuluar me leter per pjekje dhe e fusim ne furre te nxehte per 5 min ne temp 180 grade.Pastaj e nxjerrim tepsine dhe permbi ate pjese e shtrijme shpejt pudingun  e zier dhe te nxehte akoma ,pastaj mbi shtresn e pudingut prap pjesen tjeter te brumit dhe e kthejm  prap ne furre  derisa te piqet krejtesisht .Pasi te jete pjekur akoma e nxehte  i qesim sheqer   te zakonshem dhe pastaj lihet te ftohet.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorte Speciale
Artikulli tjetërTorta e Diamantit

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu