Qofte me salcë kosi

spot_imgspot_img

Përbërësit:

400 gr mish i bluar
1 koke qepe e kuqe
pak magdanoz i fesket i grire imet
1 vezë
pak kripë
pak piper
1 luge prezlla
pak vaj
PERBERESIT PER SHTOJCEN:
400 ml kos
2 thelpinje hedher te shtypur
pak kripë
pak biber të kuq
pak majdanoz

Pergatitja:

Ne nje ene qesim mishin e bluar,shtojme kripen,piperin e zi,magdanozin.

Perziejme mire dhe shtojme qepen te grire shume imet dhe perziejme.

Tanim shtojme vezen dhe prezlen(buke e thekur e grire-bluar) dhe perziejme.

Nga kjo mase marim me dore dhe bejme coftet dhe i fergojme ne tigan tefloni ku kemi qitur pak vaj dhe i fergojme ne te dyja anet.

Nese ka mundesi me mire akoma eshte te piqen ne skare .

Megjithate, sido qe i pjekim jane te shijshme dhe i rendisim ne nje ene ku do ti servojme.

Atehere marim kosin dhe i qesim hudhren e shtypur imet dhe pak piper te kuq sa te ndryshoj ngjyren salca e kosit dhe me kete qesim persiper cofteve dhe i servojme te ngrohta.

Nese i pjekim ne skare vetem i lyejme me vaj nga jashte dhe i pjekim ne te dyja anet mire.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSupë me brokoli dhe qumësht
Artikulli tjetërSupë peshku

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu