Ëmbëlsirë

spot_imgspot_img

Përbërësit për brum:
125gr miell, 125gr gjalpë e pakripë, e zbutur dhe e copëtuar, 50gr sheqer për ngrirje.

Për karamelen:
125gr sheqer të lëngët, 75gr shurup të artë, 250ml Krem të rrahur, 1/2 lugë çaji sheqer vanilje, 75gr gjalpë pa kripë, pak kripë deti, 25gr çokollatë të zezë, e prerë mirë.

Për mbështjellje:
125gr çokollatë të zezë (së paku 70 për qind kakao të pastër, e prerë mirë), 50gr çokollatë e bardhë çokollatë e bardhë, e prerë mirë.

Përgatitja:
Lëshoni të nxehet furra në 180 gradë, pastaj filloni të përgatisni brumin.

Përzieni në një enë, miellin me gjalpin e shkrirë, derisa masa të bëhet e njëjtë. Shtojani kripën dhe sheqerin për ngrirje dhe vazhdoni ta përzini, derisa të mos mbeten dromca.

Këtë masë, vendoseni në tepsinë e lyer me pak vaj dhe lëreni të piqet për 20 minuta, apo derisa sipërfaqja të marrë ngjyrën e kafe. Nxirreni dhe lëreni të ftohet. Në ndërkohë, përgatitni kremin për sipërfaqen e lartë.

Në një tigan të thellë, vendos kremin e rrahur dhe sheqerin e lëngët. Përzini ngadalë, në temperaturë jo fortë të lartë.

Kur masa fillon të bëhet homogjene, shtojani edhe gjalpin e shkrirë, si dhe përbërësit tjerë, që janë paraparë për karamelen. Këtë masë të nxehtë, shtojani brumit dhe lëreni të ftohet në tërësi.

Pasi të keni prerë në katrorë, nxirreni nga tepsia. Çokollatën e shkrirë, vejani sipër katrorëve dhe lëreni të ftohet.

Shkrini çokollatën e bardhë pasi sipërfaqja të forcohet, dhe vejani sipër në vijëza të parregullta.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTortë e Kuqe
Artikulli tjetërKatrorë me Sherbet

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu