Gjevrekë

spot_imgspot_img

Përbërësit:
1 gote ujë, 1 gote qumësht, 1 gote vaj vegjetal, 2 vezë, 1 Pluhur pjekje, 1 maj buke, 1 gote te çajit sheqer, 1 luge te çajit kripë, miell.

Përgatitja:
E ndani të kuqët e vezës prej të bardhës, pastaj të gjithë përbërësit i derdhni në një enë dhe i përzieni.

Brumin e leni pak në pritje, pastaj e ndani në kulaça dhe e bëni hapjën e tyre.

İa jepni formën dhe i vendosni në tepsi, i lyeni me të kuqët e vezës dhe susam. Në temperaturë 220 gradë celsius për 30-40 minuta i pjekim.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPogaçe të Mbushura
Artikulli tjetërPide të Vogla

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu