Hallvë me Miell Misri

spot_imgspot_img

Përbërësit:
3 lugë të gjellës gjalpë, 1 gotë e çajit vaj luledielli, 2 gota të çajit miell misër, 4 gota të çajit miell, 1 filxhan sheqer pluhur, 1 gotë të çajit fëndëka, 1 pako çokollatë (me qumësht).

Përgatitja:
Gjalpin dhe vaj diellin e shkrijmë në një tigan.

Miellin dhe miellin misrin e shtojmë, dhe i fërgojmë të temperaturë mesatare.

Pastaj ia shtojmë sheqer pluhurin dhe fëndëkun.

E lëmë të ftohët, çokollatën e shkrirë e pregatisim në masën e dëshiruar dhe ia shtojmë misër miellit (hallvës).

Pasi që të ftohet pak, do të jetë e gatshme për ta shërbyer.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu