Hashure

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 500gr grurë,
  • 4L ujë,
  • 300gr sheqe.

Hapat

Gruri ulet në ujë të vakët dhe lihet për 2 – 3 orë.

Pastaj ai shpërlahet dhe zihet në temperaturë të ulët për 5 deri në 6 orë.

Pasi që të zihet, grurit i shtohet sheqeri dhe ashtu me sheqer zihet edhe për 15 min.

Grurit mund ti shtohen edhe copëza të pemëve të ndryshme sipas dëshirës.

Hashuret mund të servohen të ftohura si tombëloriz ose të nxehta me qumësht.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTortë katërshtresore
Artikulli tjetërRolladë me mjeder

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu