Katrorka të Bardha

spot_imgspot_img

Përbërësit:
1 gote (250ml) kos, 1 gote qumësht, 1 gote vaj, 1 gote kokos, 1 sheqer vanilje, 2 gota sheqer, 2 gota miell, ½ pluhur për pjekje, 100gr lajthia ose bajame.

Përgatitja:
Te gjithe perbersit perzihne se bashkeu dhe qesim ne kallep 35×25 te lyer dhe permillur.

Pjekim ne 180 grade per 30 minuta hde pasi te ftohet presim ne katrorka.

Ne secilen katrore qesim nga nje lajthi ose bajame sipas deshires.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTortë me Petë
Artikulli tjetërBajaderë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu