Lakror me petë të gatshme

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 500 gr petë për pite,
  • 500 gr spinaq,
  • 250 gr djathë i fresket,
  • 200 ml ajkë e thartë (shmant,pavllake),
  • 100 margarinë,
  • 100 ml vaj,
  • vezë,
  • kripë.

Përgatitja:

Spinacin e pastrojme,grijme dhe kriposim.

Shtrydhim me duar qe te leshoje lengun e tepert

Perzijem me djathin,ajken dhe vezen.

Petet I shtyrijme ne tavolinen e punes dhe sterpikim me perziejne e vajit dhe margarines se shkrire.

Ne secilen pete qesim nga mbushja me spinac,djath dhe veze.

Peten e mbeshjellim ne forme roleje dhe rolene e mbeshtjellim ne forme te rrumbullaket dhe secilin byrek te rrumbullaket e qesim ne tespi te lyer me vaj.

Persiper lyejme me perzierjen e vajit dhe margarines.

Pjekim ne 220 grade per 30 minuta.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSalcë për mish pule
Artikulli tjetërSos me hudhër dhe borzilok

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu