Kek i butë me lajthi

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 3 vezë
  • 1 gotë sheqer
  • 1⁄2 gotë çaji vaj
  • 1 gotë qumësht
  • 2.5 gota miell
  • 1 pako vanilinë
  • 1 pako pluhur për pjekje
  • 1 gotë çaji lajthi

Përgatitja:

I rrahim vezët mirë me sheqer.

Kur të sigurohemi që të përzihet mirë dhe të marrë një ngjyrë homogjene, shtojmë vajë dhe qumësht. Skuqemi përsëri në vendosjen e mesme.

Pastaj, shtoni ngadalë miellin dhe vaniljen dhe zijeni në nxehtësi të ulët derisa të bëhet një brumë torte.

Në fund, shtojmë lajthi dhe pluhur për pjekje dhe i përziejmë pa i përzier fluskat e ajrit nga jashtë në brendësi.

Më pas e vendosim në tepsin ose tavën e lyer me yndyrë dhe e pjekim në furrën 180 gradë derisa të marrë një ngjyrë të mirë. Dekorojeni sipas dëshires.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakGurabia me krem të butë
Artikulli tjetërMuffins me fruta

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu