Kek me ftonj

spot_imgspot_img

Perbersit:

250 gr ftonj
4 vezë
200 gr sheqer
100 gr gjalpë
250 gr miell
100 ml qumësht
1 pluhur pjekurinash
1-2 lugë gjelle rum
lëvorja e një limoni.

Pergatitja:

Gjalpën e zbutur e miksojmë mirë me sheqer. Pas shkrirjes së sheqerit shtojmë vezët një nga një.

Shtohet edhe qumështi, lëvorja e grirë në rende e një limoni, rumi dhe mielli i përzier me pluhur pjekurinash.

Masa hidhet në enën për pjekje, të lyer paraprakisht me pak gjalpë dhe të spërkatur me miell.

Sipër brumit shtrohen thelat e qëruara dhe të prera hollë të ftonjëve.

Keku piqet në furrën e parangrohur në 180 gradë. Pas pjekjes spërkatet me sheqer pluhur.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu