Kek me molla dhe arra

spot_imgspot_img

Përbërësit:

3 vezë
1 gote sheqer
gjysme gote te çajit ujë
1 gote arra të bluara
2-3 molla
1 gote vaj vegjetal
1 luge te gjelles kanellë
1 Pluhur pjekje
2 gota miell
PËRMBI
sheqer pluhur

Pergatitja:

Vezët dhe sheqerin e përziejmë mirë, pastaj ia shtojmë ujin arrat dhe vajin vegjetal.

Pluhur pjekjen dhe miellin ia shtojmë me kujdes dale nga dale, e përziejmë mire.

Se fundmi ia shtojmë kanellën e përziejmë mire dhe glazurën e derdhim në enën e pjekjes.

Përmbi ia hedhim mollët e prera dhe e vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 180 grade celsius.

Pas pjekjes i hedhim sheqer pluhur dhe e shijojmë këtë kek të shijshëm.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu