Krem Brulee

spot_imgspot_img

Përbërësit:
krem (krem Brulee “Neranxi”)
sheqer kane

Përgatitja
Tundeni kremin Brulee “Neranxi” dhe shtojeni në një tenxhere.
Trazojeni me një rrahëse kuzhine. Gatuajeni derisa të bëhet një masë e trashë.
Ndajeni në 2 tasa qelqi. Vendosini në frigorifer për 2 orë.
Hidhni mbi to pak sheqer Kane. Shkrijeni me një çakmak kuzhine.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKek me Çokollatë dhe Vanilje
Artikulli tjetërRole me Mandarina

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu