Mish pule në qese

spot_imgspot_img

Perbersit:

2 fileto pule
3 lugë vaj vegjetal
3 lugë ketchup
½ lugë biber i kuq.

Pergatitja:

Në një qese rezistente i vendosni të gjithë përbërësit.

Filet e pulës i premë në copa të vogla dhe i fusim në qese, qesën e vendosim në frigorifer të qëndroj rreth 30 minuta.

Pas pritjës së nevojshme e merrni mishin e pulës dhe pjekëni në furrë në temperarturë 180 gradë celsius ose në skarë.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakÇorbë domatesh
Artikulli tjetërSupë me Patate dhe Proshutë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu