Krem i Shpejtë

spot_imgspot_img

Përbërësit:
500ml qumësht, 500ml ajkë e ëmbël, 4 luge sheqer, 12 luge nisheste, 100gr çokollatë për zierje, 100gr çokollatë e bardhë, 1 pako biskota katrore.

Përgatitja:
Perzihen qumeshti dhe ajka dhe nga kjo mase ndahet 2 dcl (nje gote uji) dhe pjesa tjeter e qumshtit vihet te vloj.

ga qumeshti qe kemi ndare i ftohet e perziejme me nisheten dhe sheqerin dhe pasi vlon qumeshti pi perzier me ajke e qesim tretjen me nisheste dhe kjo mase do te trashet shpejt duke e perzier vazhdimisht.

Kete krem pasi trashet akoma te nxehte e ndajme ne dy ene veqmas .Ne secile qesim ne njerin nje qokollate te zeze kurse ne tjetren qokollate te bardhe dhe e perziejme shpejte qe te shkrihet qokollata.

Biskotat pasi ti kemi njomur ne qumshte ose neskafe te tretur, i rendisim ne kallep katrore dhe siper tyre qesim kremin e kafte dhe pastaj kremin e bardhe.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakËmbëlsirë me Vishnje
Artikulli tjetërËmbëlsirë Vanille

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu