Kuleç me rozmarinë

spot_imgspot_img

Perbersit:

7 gr tharm buke
50 ml ujë i ngrohtë
220 ml qumësht
4 lugë gjelle gjalpë
280 gr miell
1 lugë gjelle mjaltë
1 lugë e mesme kripë
2 lugë të mesme rozmarinë e freskët
2 lugë të mesme vaj ulliri
1 vezë
1 lugë e mesme qumësht
kripë e trashë.


Pergatitja:

Tretim tharmin në ujë të ngrohtë në një enë të vogël. E lëmë anash deri sa të shkumojë, rreth 10-15 minuta.

Përziejmë qumështin dhe gjalpën në një tenxhere mbi zjarr të ulët. Gatuajmë deri sa gjalpa të shkrihet, 3-4 minuta.

Përziejmë miellin, masën e tharmit, mjaltën, kripën, rozmarinën dhe qumështin. Heqim nga ena dhe ngjeshim për disa minuta deri sa të fitojmë një brumë elastik. Transferojmë në një enë të pastër dhe lyejmë me vaj ulliri.

Brumin e mbulojmë me një pecetë dhe lëmë të vijë për rreth 1 orë e gjysmë.

Ndezim furrën në 190 C. Letrën për pjekje e vendosim në një enë.

Transferojmë brumin në një sipërfaqe pune dhe e formësojmë në një drejtkëndësh. Presim me thikë në 36 porcione të barabarta. Formojmë toptha të vegjël.

Rrahim vezën dhe 1 lugë gjelle qumësht në një enë të vogël.

Transferojmë topthat e brumit në enën e përgaditur dhe rendisim në 3 rreshta, duke mos i lënë të prekin njëri-tjetrin. Mbulojmë brumin dhe lëmë të pushojë për 30 minuta.

Pjekim në furrë për 20 minuta.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakHallvë boshnjake
Artikulli tjetërKrelanë me kungulleshka

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu