Musakë me Oriz e Patate

spot_imgspot_img

Përbërësit:
1 qepë, 3 patate te medha, 2 filgjan oriz (200 ml), 300 gr kërpudha te fresketa, 1 lugë vegete, ½ lugë kripë, 1 lugë piper i kuq, 1 lugë miell, 100 ml vaj, ujë sipas nevojes.

Përgatitja:
Qepen e grijme imet.

Patatet qerohen dhe grihen ne rrathe.

Kerpudhat i grijme ne fleteza te holla.

Perziejme qepen kerpudhat,vegeten,orizin kripen,piperin.

Taven e lyejm me vaj dhe shtrojme nje shtrese nga rrathet e patateve.

Pastaj qesim krejt permbajtjen e perzier me orizin dhe kerpudhat dhe pastaj edhe shtresen tjeter me rrathe patatesh.

Perziejme vajin e mbetur,piperin e kuq,miellin gje dy gota uje, i perziejme mire dhe kete mase e qesim siper patateve(uje shtojme aq sa te dali mbi shtresen e patateve)

Taven e veme ne pjekje ne 200 grade per 1 ore dhe me pas shtojm edhe pak uje sepse oriziti duhet me shume uje per tu zier mjaftueshem.

Pastaj pas 20-30 minutash musaka do te jete e gatshme.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakQofte me Pilaf
Artikulli tjetërGjellë me Mish dhe Lakra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu