Peshk me Kos

spot_imgspot_img

Përbërësit:

250 gr filetë peshku
150 gr kos
gjysmë portokall i kuq
1 copë kastravec turshi
gjysmë kastravec (i freskët)
1 lugë gjelle vaj ulliri
gjysmë domate
majdanoz
shegë (e egër ose shegë e butë nëse është stina e shegës)
1 fetë bukë.

Përgatitja:

Fillimisht ziejmë ose skuqim filetën.
E lëmë të ftohet më pas, ndërkohë që në një enë përgatisim kosin me perimet.
Thekim një fetë buke të cilës i shtrojmë pak nga kosi i përgatitur dhe sipër fetës vëmë një shtresë nga salca e përgatitur.
Vendosim filetën ose peshkun e pastruar nga halat dhe i mbulojmë të dyja me salcën e kosit.
Dekorojmë me majdanoz dhe produkte të ndryshme sezoni.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSupë Franceze
Artikulli tjetërPulë e pjekur me limon

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu