Petë në Saç

spot_imgspot_img

Përbërësit:
6 gota miell, 1 lugë kripë, ujë, 1 maje.

Përgatitja:
Në një enë e derdhni miellin, kripën dhe dalë nga dalë ujin e vakët.

E përzieni e gjithë glazurën, do të përfitoni një brumë të butë, të cilën e lëni në pritje rreth 30 minuta të qëndroj.

Nga brumi ndajmë pjesë të vogla, kulaçave ia japim formën e rrumbullakët dhe fillojmë ta hapim me t’hollues.

Petët i pjekim në saç ose në tavë në të dy anët, pas pjekjës i lyemë me gjalpë.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKrelanë
Artikulli tjetërByrek me Mak

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu