Pica praktike

spot_imgspot_img

Perbersit:
2 brumë
PËR SOS
1 lugë Salce domate
3 lugë vaj
PËRMBI
kaçkavall
kërpudha
Suxhuk
miser
spec i kuq
spec i gjelber
ullinj jeshil.

Pergatitja:
Letrën e pjekjës e shtrimë në tepsi, për tu pjekur pica njejtë.

Dy bruma i hapim dhe i vendosim përmbi letrat e pjekjës, brumit ia bëmë disa vrima.

Pastaj e lyejmë me salcë dhe të gjithë përbërësit e tjerë ia vendosim me rend.

Picën e vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 200 gradë celsius për 7-8 minuta.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu