Pide me suxhuk

spot_imgspot_img

Perbersit:

3 gota miell
1,5 gota qumësht i vakët
1 maje
1 lugë kripë
1 lugë sheqer pluhur
1 lugë gjalpë
250 gr kaçkavall
250 gr Suxhuk.

Pergatitja:

Në një enë të thellë vendosni miellin, majën, sheqerin, kripën dhe e përzieni.

Pastaj ia shtoni qumështin, gjalpin dhe filloni ta ngjeshëni brumin.

Brumin e lëni në pritje, pas pritjës e ndani në 4 pjesë.

Brumërat i shtrini në tryezë dhe i hapni, skajet e pidës i mbyllëni dhe në midis ia vendosni kaçkavallin e grirë dhe suxhukun.

Pidet e formuara i vendosni në tepsinë e lyer me vaj, skajet e pidës i lyeni me të kuqët e vezës dhe i vëni në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakBukë me hudhër
Artikulli tjetërMini pica të shpejta

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu