Pogaçe Lule Dielli

spot_imgspot_img

Perberesit:
200gr kos,
200 gr qumesht,
2 luge maja (kvasac),
200gr djathe trosha,
kripe,
125 gr margarin te shkrire,
miell,
3 veze (nje kuq te vezes e ndane per te lyer permbi pogaçen)
Susam.

Pergatitja:
Te gjitha keto i perziejme dhe fitojme nje brum te bute e leme me ardhe perafersisht gjysme ore. Vendin ku do te gatuajme e per miellosim dhe e t’hollojme me holluese dhe e ndajme brumin me nje gote si per krofne, i rendisim ne tepsi te lyer njera pas tjetres. Brumin e mbetur e qesim mes tepsis.
E leme prape ne tepsi brumi me ardh afer 15 min .E lyejme me te kuq te vezes dhe i shtojme siper susam apo fara te tjera sipas deshires. E fusim ne furre te cilen e kemi nxeh me heret dhe e pjekim 25-30 min.
Ju befte mire.

Derguar nga Sakine Gerguri


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakBukë me Hithra
Artikulli tjetërPogaqe me Suxhuk

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu