Pogaçe të Rrumbullakëta

spot_imgspot_img

Përbërësit:
1 tas jogurt, 1 vezë, gjysmë gote vaj, 3 lugë të gjellës sheqer, 1 lugë kripë, gjysmë kg miell, 1 maje, 1 Pluhur pjekje.

Përgatitja:
Të gjithë përbërësit i përzieni në një enë, nëse iu bëhet brumi i fortë ia shtoni edhe pak miell.

Brumin e lëni në pritje rreth 20 minuta, pas pritjës e ndani në pjesë të vogla.

Pogaçet i lyeni me të kuqët e vezës dhe i vëni në furrë për pjekje derisa të skuqen.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakByrek me Mak
Artikulli tjetërKifle Katmer

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu