Popkek me banane

spot_imgspot_img

Përbërësit:

2 vezë
1 gote sheqer pluhur
1 gote te çajit vaj vegjetal
1 gote te çajit qumësht
3 banane
3 luge te gjelles kakao
1 Pluhur pjekje
1 gote miell
1 gote te çajit copeza çokollate

Pergatitja:

Vezët dhe sheqerin tundeni në një enë të thellë, bananet i vendosni në blendar për grirje.

Pastaj ia shtoni përbërësit e tjerë me rend dhe e përzieni mirë, glazurën e përgatitur e derdhni në letrat e muffinit.

İ vëni në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius për 10-15 minuta.

 

Ju bëftë mirë!

 


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTortë toffee
Artikulli tjetërTorte me sos çokollate

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu