Role të Prera me Djath

spot_imgspot_img


Përbërësit:

500-600 gr petë per pite te gatshme,
500 gr djathë qe thermohet leht,
1 shmant (ajke e tharte, pavllake),
1 vezë,
Pak kripë,
50 ml uje mineral,
50 ml vaj.

Përgatitja:
Se pari ndahen petet ne 4 vende nga 3-4 pete ,varesisht sa jan te trasha petet.

Perziejme djathin e thermuar me ajken e tharte (ndajme nje luge nga ajak e thartye per lyerje persiper).

Perziejme vajin dhe ujine e gazuar.

Marim nje nga petet, lyejme me brushe kuzhine me perzierjen e ujit dhe vajit.

Keshtu lyejme edhe peten e dyte dhe te trne duke i vendosur njera mbi tjetren.

Mbi petene 3 qesim ¼ 4 mases se djathit te thermuar me ajken e tharte.

Shperndajme masen e djathit ne krejt peten dhe mbeshjellim ne forme roleje.

Keshtu veprojme edhe me petet tjera duke i lyer nga tri pete dhe me pas duke i mbuluar me djathin dhe duke bere ne forme roleje.

Rolete e till ate pergaditura i veme ne ngrirje te thelle-friz,per nje ore.

Me pas nxjerrim rolete dhe i presim ne forma cilindrike me trashesi 1.5-2 cm dhe i radhisism ne tepsine e lyer me pare me vaj.

Te gjithe rrathet i lyejme persiper me perziejene e vezes me nje luge ajke te tharte.

Piqet ne 200 grade per 25 minuta ose derisa te merr ngjyre te kuqrremt.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPide me Suxhuk dhe Vezë
Artikulli tjetërKrempite

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu