Sallatё me vezё

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 2 koka sallate jeshile,
  • 2 vezë të ziera,
  • kripë,
  • lëng limoni,
  • vaj.

Hapat:

Sallata pastrohet, lahet dhe pritet nё feta, vezёt qёrohen, hiqen tё verdhat dhe tё bardhat priten nё feta.

Pёrzihen mirё me sallatё, tё verdhat e vezёve shtypen me njё pirun, shtohet kripё, lёng limoni dhe vaj pёr shije.

Pёrzihet gjithçka mirё, hidhet mbi sallatё, lehtё pёrzihet dhe shёrbehet menjёherё me peshk ose me mish.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSallatë Italine
Artikulli tjetërTortë e lehtë me qokollatë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu