Sallatë me jogurt

spot_imgspot_img

Perbersit:
patate
sallatë
jogurt
koper
vaj vegjetal
kripë
1 copë hudhër.

Pergatitja:
Patatet i zieni në një tenxhere, pas zierjës i qërroni dhe i shtypëni me pirun.

Sallatën e preni në copa të vogël së bashku me koperin.

Patatet e shtypura i vendosni në një enë të thellë, ia shtoni sallatën e prerë, koperin, jogurtin, hudhrën, kripën dhe e përzieni mirë.

Sallatën e përgatitur e vendosni në pjatën kryesore, përmbi ia derdhni gjalpin e shkrirë dhe e shërbeni.

 

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSallatë me mish pule
Artikulli tjetërKrofne me sheqer pluhur

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu