Sallatë me makarona

spot_imgspot_img

Perbersit:
1 makarona
3 karrota
2 tasa jogurt me hudhër
kripë
PËRMBI
2 lugë gjalpë.

Pergatitja:
Makaronat e vogla i vendosim në një tenxhere për zierje, pas zierjës i kullojmë.

Makaronat i përziejmë me hudhër, jogurtin dhe kripë.

Karrotën e bëmë nerende dhe e fërgojmë në tigan me gjysmë gote të çajit vaj vegjetal, ujë dhe pak kripë.

Gjysmën e makaronave të ziera i vendosim në një pjatë, përmbi ia vendosim karrotën e fërguar dhe së fundmi pjesën tjetër të mbetur të makaronave.

Përmbi ia derdhim gjalpin e shkrirë dhe do të jetë e gatshme për shërbim.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSallatë me domate dhe borzilok
Artikulli tjetërKek me dardha

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu