Sallate me Rrenje Perimesh

spot_imgspot_img

Përbërësit:
1 rrënjë selinoje,
1-2 rrepa të kuqe,
2-3 karrota,qepë të reja,
disa thelpinjë hudhër,
majdanoz,
kripë,
vaj ulliri lëng limoni ose uthull.

Përgatitja:
Rrënjët kalohen në rende në enë të veçanta.Rrënjës së selinos i hidhet menjëherë lëng limoni që të mos nxihet.Përzihet lëngu i limonit ose uthulla,vaji dhe kripa dhe i hidhet sallatës duke i shtuar sipas shijes hudhër,qepë të njoma dhe majdanoz.Zbikurohet sipas shijes.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu