Toptha me Kafe dhe Çokollatë

spot_imgspot_img

Përbërësit:
155gr çokollatë e zezë, 3 lugë Krem, 1 lugë sheqer të kaftë, 1 lugë vaj, 1 lugë instant kafe, 1 lugë kakao, pak kripë.

Përgatitja:
Marim një tenxhere vendosim pak ujë në të, sipër saj vendosim një enë tjetër, në të shtojmë qokollaten së bashku me kremin , sheqerin, vajin, kafen dhe pak krypë. pastaj i shkrijmë ato.

Qokollaten e shkrirë e mbulojmë me qese plastike dhe e lëm që të ftohet për 5 minuta.

Me anë të luges marim nga masa e përgaditur, dhe fillojmë të krijojmë totha.

Kakaon e vendosim në një enë më te thellë, pastaj topthat e përgaditur i vendosim në të, duke i lyer mirë.

Topthat i rendisim në tavë, pastaj i vendosim në frigorifer dhe i lëm për 20 minuta.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKatrorë Karameli
Artikulli tjetërTortë me Gjalpë Kikiriku

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu