Topza me çokollatë

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 2 gota kokos
  • ¼ gota badema
  • ½ gota vaj kokosi
  • 1/3 gota qumësht
  • ¼ gota mjalte
  • 1 lugë vanilje
  • 170 gr çokollatë.

Përgatitja:

Në një enë e vendosni kokosin, vajin, bademat, qumeshtin ,mjaltën dhe vaniljën e përzieni në atë pjatë.

Pastaj merrni nga glazura dhe formoni topëza, topëzat i vendosni në frigorifer për ftohje ku i lëmë të qëndrojnë rreth 1 orë.

Çokollatën e shkrimë dhe pas shkrierjës topëzat i zhytim në këtë shkrierje.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSheqerpare
Artikulli tjetërPankek për Syfyr

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu