Qofte me patate në furrë

spot_imgspot_img

Përbërësit:
gjysme kg mish
3 patate mesatare
1 qepë
3 luge te gjelles miell misri
1 luge te gjelles salcë
kripë
biber i zi
Speca te gjelber
biber i kuq
vaj vegjetal.

Pergatitja:
Qepen e preni ne copa te vogla dhe ia shtoni mishin se bashku me miell misrin, salcen, kripen, biberin e zi, biberin e kuq.
Te gjitha perzieni dhe perfitoni qoftet, qoftet i rendisni ne tepsi.
Preni 3 patatet, permbi hidhni kripe, biber te zi, biber te kuq ,specat dhe vajin vegjetal.Vendosni afer qofteve, si ne fotografi.
Vendosni ne furre per pjekje ne temperature 200 grade celsius.
Deri sa te pergaditni ju sallaten, gjella do te jete e gatshme.

Ju befte mire!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu