Tortë me 3 përbërës

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 1 pako biskot i imët
  • 1 pako puding kakao
  • 3 gota qumësht

Përgatitja:

Hedhni  pudingun tuaj të kakaos me qumështin në një enë. Përziejini dhe gatuajeni siç shkruhet në pjesën e pasme të paketës.

leni pudingut në temperaturën e dhomës të ftohet.

Përhapni pudingun në një biskotë  me një lugë. Vendoseni biskotën drejt në një pjatë të gjatë servirjeje ose kallëp torte, të mbështjellur me letër plastmasi  Përsëriteni procesin derisa biskotat të përfundojnë

Përhapni pudingun e mbetur në tortën tuaj me një shpatull dhe mbulojeni mirë. Pastaj ftoheni në frigorifer të paktën 5 orë.

Pas ftohjes, nxirrni tortën tuaj nga frigoriferi. Preni atë në feta në mënyrë efikase. Mund ta shërbeni edhe duke e dekoruar me fruta të kuqe.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakRole me biskota
Artikulli tjetërRole e bardhë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu