Torte me Keksa dhe Kakao

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 2 pako biskota me kakao,
  • 2 pako biskota pa kakao,
  • Për krem shantin,
  • 2 te bardha vezë,
  • 2 paketa shanty,
  • 2 gota uji me qumësht.

Për çokollaten:

  • 1 paketë çokollatë pluhur,
  • 2 gota me qumësht,
  • Për lyerjen e biskotave,
  • Qumesht sa të lyhen biskotat.

Përgatitja e qokollatës së shkrirë:

Në një enë hedhim qumështin dhe pluhurinë çokollatës.
E lëmë në zjarre deri sa të bëhet si çokollate e shkrirë
Si përgatitet krem shanty
Fillimisht do të përgatisim kremin e shantit ku në një enë të thellë ose në enën e kombinatit tuaj hedhim, qumështin të bardhat e vezëve dhe pluhurin shanty. E punojmë deri sa të bëhet një krem i lidhur.

Përgatitja e tavës:

Taves do t’i shtrojmë qese guzhine dhe shtrimi i biskotave do të jetë mbi të. Fillojmë që të lyejme biskotat në qumësht dhe t’i rreshtojmë në taven ku do t’a bëjmë.
I rreshtojmë biskotat duke i zhytur në qumësht. Mbasi kemi mbaruar së shtruari rreshtin me biskotat kafe do të shtrojmë një shtresë krem shanty. Do të shtrojmë në rreshtin e dytë biskotat e bardha dhe këto do t’i zhytim në qumësht dhe sipër biskotave do t’i shtrojmë kremin e shantyt(shihni fotot). Keshtu do të vazhdoni deri sa të mbarojnë biskotat. Me krem shantyn e mbetur lyeni edhe pjesën siper të biskotave. E vendosni taven në frigorifer deri sa të mpikset.
Kur t’a nxjerim për t’u servirur do t’i shtrojme çokollaten e përgatitur si më siper./ Emathja.com

© 2021 – 2022, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorteza Resana
Artikulli tjetërTorte me Keksa të Bluar dhe Banane

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu