Torte me spinaq

spot_imgspot_img

Perbersit:
3 vezë
1 gotë sheqer
1 gotë të çajit vaj
1 gotë të çajit qumësht
1 Pluhur pjekje
100 gr spinaq
miell
PËR KREM
1 shllag krem.

Pergatitja:
Vezët dhe sheqerin derdhni në një enë të thellë.

Përzieni me mikser rreth 5 minuta, pastaj ia shtoni qumështin dhe e vazhdoni përzierjën.

Spinaqin pastroni dhe vendosni në blendar përmbi ia shtoni 1 gotë vaj vegjetal dhe e grimconi.

Miellin, pluhur pjekjën, spinaqin ia shtoni enës dhe e përzieni rreth 10 minuta.

Glazurën e derdhni tek ena e pjekjës dhe e vëni në furrë për pjekje rreth 30 minuta.

Pas pjekjës së tortës, merrni pak nga kjo torte me gotë të çajit.

Me krem e derdhni shllag kremin dhe copat e tortës të grimcuar në midis.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKek me copa çokollate
Artikulli tjetërKek me krem dhe karrotë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu