Gjevrek Special

spot_imgspot_img

Përbërësit:
250 gr miell
25 gr maja
30 gr gjalpë (të butë)
15 gr kripë
350 ml qumësht
15 gr sheqer

Përgatitja:
Punoni brumin derisa të mos ju ngjitet në duar dhe lëreni që të dyfishojë vëllimin për gati 2 orë.
Brumin e ardhur punojeni sërish dhe ndajeni në pjesë të barabarta.
Secilës nga copat e brumit jepini formën e një topi më pas sheshojeni me pëllëmbën e dorës.
Me anë të një gote të vogël hapni një rreth në mes.
Kështu veproni me të gjitha pjesët. Lërini për gati 20 minuta që të pushojnë.
Më pas, në një tenxhere me ujë që vlon, hidhni 1 lugë gjelle sheqer dhe pak sodë buke.
Ziejini për 6 sekonda secilin nga gjevrekët duke i kthyer nga njëra anë dhe nga tjetra.
Vendosini sipër një peshqiri kuzhine që t’u thithë ujin.
Më pas vendosini në një tavë pjekjeje.
Me anë të një furçe lyejini me të bardhën e vezës, sipas dëshirës mund t’i spërkasni me fara të ndryshme.
Piqini në furrën e ndezur paraprakisht në 260 gradë për 15 deri 25 minuta.
Tani janë gati për tu servirur në pjatë.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPite të vogla greke
Artikulli tjetërBukë e pjekur me Hudhra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu