Kek me tahin dhe susam

spot_imgspot_img

Perbersit:
1 gotë të çajit vaj vegjetal
1 vezë
2 gota sheqer
1 lugë maje
1 lugë kripë
3 gota miell
1 gotë mak
PËR TA LYER
susam.

Pergatitja:
Vezën dhe sheqerin e derdhim në një enë, e përziejmë rreth 5 minuta.
Pastaj ia shtojmë majën, vajin vegjetal, kripën, miellin, tahinin, makun dhe e përziejmë glazurën.
Enën e pjekjës e lyejmë me vaj dhe susam, në të e derdhim glazurën e përgatitur.
Kekun e vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 170 gradë celsius për pjekje rreth 30 minuta.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorte role
Artikulli tjetërTorte me portokall

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu