Bukë speciale për iftar

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 2 patate të mesme
  • 1 lugë çaji sheqer
  • 1,5 lugë çaji kripë
  • 1 lugë maja të menjëhershme
  • 1⁄2 gotë qumësht të ngrohtë
  • 4 lugë vaj ulliri
  • 1 lugë çaji biber të zi
  • 1⁄4 filxhan ujë të zier me patate
  • 3⁄4 filxhan me ujë të ngrohtë
  • 3 gota miell

Përgatitja:

Vendosni mënjanë ujin e patetave të ziera dhe lërini të ngrohen. Në këtë proces, qëroni pataten dhe hidhni në një enë me madhësi mesatare.

Pjekim patatet me ndihmën e një piruni ose një masheri. Shtoni qumësht të ngrohtë dhe vaj ulliri dhe përzieni mirë.

Përziejini mirë duke marrë ujë, ujë të zier me patate, maja të menjëhershme dhe sheqer pluhur në një enë të veçantë.

Shtoni përzierjen e patates dhe përzieni me një lugë. Më pas filloni të gatuani duke shtuar miell pak nga pak.

Ndërsa në fazën e gatimit, shtoni kripën dhe gatuajeni mirë derisa të merrni një brumë të lehtë ngjitës me një dorë pak ngjitëse.

Mbuloni brumin e butë që merrni me një leckë të lagur ose cellofon në mënyrë hermetike dhe fermentoni për 40 minuta në temperaturën e dhomës.

Pastaj, jepini formën e saj të rrumbullakët dhe hidhne mbi tepsi me letër pjekjeje ose në një enë pjekjeje të rrumbullakët, të lyer me miell. Fermentoni për 15 minuta të tjera.

Vendosni një tas me ujë brenda furrës së parangrohur 180 gradë. Pastaj vendosni bukën tuaj në furrë dhe piqeni për rreth 30-35 minuta.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKulaç të butë
Artikulli tjetërPogaçe

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu