Sallatë e shëndetshme

spot_imgspot_img

Përbërësit:

 • 1 konzervë peshk ton
 • 1 vezë
 • 100 gr qiqrra të konzervuara
 • 100 gr bishtaja
 • 1 domate
 • 1 sallatë e gjelbër
 • ullinj
 • 1/4 qepë e kuqe
 • kripë dhe piper i zi
 • vaj
 • uthull

Përgatitja:

Hapi 1

Mund të përdorni edhe qiqrra të konzervuara, por nëse doni që ato t’i zieni vetë, atëherë vendosini në ujë një natë përpara.

Hapi 2

Bishtajat pastrojini, lajini dhe ziejini.

Hapi 3

Ziejeni edhe vezën, ndërsa domaten lajeni e priteni në kube të vogla.

Hapi 4

Lajeni edhe sallatën.

Hapi 5

Qiqrrat dhe bishtajat vendosini në një enë më të thellë. Më pas shtoni sallatën, domaten, ullinjtë, tunën dhe qepën e grirë.

Hapi 6

Kriposini, piperosini, shtoni vaj dhe uthull dhe në fund edhe vezën e zier të prerë në copëza më të vogla.

Hapi 7

Ju bëftë mirë.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu