Tortë për 15 minuta

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • Qumësht 1 litër
  • 1 gotë bollgur
  • 1 gotë sheqer pluhur
  • 1 lugë gjelle livore portokalli
  • 2 lugë kakao
  • 1 lugë gjalpë

Përgatitja:

Merrni bollgurin, qumështin dhe sheqerin pluhur  në një tigan. Gatuani në nxehtësi mesatare,

Pasi të filloj të ziej, gatuajmë edhe 5 minuta të tjera dhe mbulojmë pjesën e poshtme. Ne e heqim mënjanë.

Shtojmë lëvoren e grirë të portokallit dhe gjalpin.

Derdhni gjysmën e bollgurit, e cila ka arritur temperaturën e dhomës, në një enë të mbuluar me letër kuzhine.

Shtoni kakaon në presën tjetër të bollgur dhe përzieni. Derdhni sipër dhe mbuloni enën.

Pasi të ftohet mirë në temperaturën e dhomës, vendoseni në frigorifer dhe lëreni të pushojë për 2 orë. Ju bëftë mirë.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPuding i lehtë
Artikulli tjetërTortë pa pjekje

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu