Brumëra

Çfarë është Dita e Tokës? Gjithçka që duhet të dini!

Është Dita e Tokës, një ndër disa ditë të...

Role me Petë të Gatshme me Mish të Grirë

Përbërësit:1/2 kg pete te gatshme,1/2 kg mish i grire,400ml shtalpe,2 pako aditiv per brume,6...

Byrek me Kungull te Verdhe

Perbersit: 1 pako peta të gatshme, 500g kungull i verdhë, 300ml qumësht, 3 vezë, 50g gjalpë, kripë, piper i zi. Pergaditja: Grijmë kungullin...

Byrek me purri e qumësht

Perbersit: 500gr miell 300ml ujë kripë PËR MBUSHJE: 1kg presh 1 vezë 1/2 filxhan qumësht kripë 1/2filxhan vaj. Pergatitja: Ky lloj byreku përgatitet njëlloj si...

Byrek me plenc

Perbersit: Plenc vici i lare dhe i ziere mire 2 kokrra qepe 1 domate oriz 1 filxhan kafeje Pergatitja: Ne...

Byrek me presh e me gjizë

Përbërësit: Bishtat nga tufa e preshit 1 tas gjizë 1 kokërr vezë Pergatitja: Skuqim bishtat e preshit sa te...

Byrek praktik me patate

Perbersit: 4 copa petë 3 patate PËR SOS gjysmë shishe uje mineral gjysmë gote të çajit vaj vegjetal 1 vezë 1...
spot_imgspot_img

Subscribe

Popular articles

© 2022, Emathja.com. All rights reserved.