Kotoletë Qengji

spot_imgspot_img

Përbërësit:
400 gr brinjë qingji
30 gr djathë parmixhano
3 feta bukë ((tulin))
vaj hudhre
majdanoz
kopër
rozmarinë
kripë
piper
vaj

Përgatitja:

Ndajeni në kotoleta brinjën e qengjit

Marinojeni mishin 12 orë përpara me vaj,rozmarinë dhe kripë të zezë.

Fërgojeni pak në tigan.

Hiqeni mishin dhe vëreni mënjanë.

Përgatitja e kores krokante: Hidhni në grirëse tulin e bukës, vajin e hudhrave, parmixhanon, erëzat, kripën dhe piperin.

Grijini derisa të bëhet një masë homogjene.

Me këtë masë lyejini kotoletat dhe piqini në furrëpër 15 minuta në temperaturën 170 gradë celsius.

Pjata është gati! Shoqërohet me tavë perimesh të përgatitur me domate, kunguj, speca jeshil, speca të kuq dhe trumzë.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSupë me karrota
Artikulli tjetërSupë me perime pranverore

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu